fbpx

מסלול קריירה

חייק התחיל את עבודתו בקבוצת דגש בשנת 2008 בתפקיד ראש צוות במחלקת הרכבות. בתפקיד זה היה אחראי על הרכבת מערכות רפואיות לבדיקת ראייה של חברת Visionix, כולל אינטגרציה, תיקון ושדרוג למערכות בחו"ל.

לאחר כשלוש שנים נוספו למחלקה פרויקטים חדשים והתקדם בתפקיד "המחלקה גדלה ואני יחד איתה, קודמתי למנהל המחלקה שכללה 3 ר"צ ו-25 עובדים" הוא מוסיף.

בתפקידו עסק בתחום ההרכבות והלוגיסטיקה והיה שותף במעבר החברה למיקום החדש ביד בנימין. "המעבר עצמו תרם לי מאוד בהרחבת האופקים בהרבה תחומים וטכנולוגיות חדשות שהכנסנו למפעל" הוא מסכם את הפרויקט.

לאחר 9 שנים בתפקיד מנהל מחלקה בהרכבות קודם למשרת מנהל מחלקת מחסנים ולוגיסטיקה. בתפקידו הנוכחי הוא מטפל בניהול כל המלאים בדגש; החל מעיתוד מלאי לחומרים, ליקוט החומרים הדרושים להרכבות ושינועם בחברה, קבלת מערכות ומכלולים לאחר הרכבה ושינועם ללקוחות. בנוסף, המחלקה מספקת שירות למחלקת הניקוי וביקורת באמצעות שינוע החלקים ומתן שירות למכונות הייצור CNC.

בעבודת הלוגיסטיקה של תהליכי ייצור מורכבים נדרשת חשיבה יצירתית. "מכיוון שבתחום הלוגיסטיקה ישנם לא מעט בלת"מים סביב אספקות, משאיות, ליקוט, כוח אדם וכדומה, אני נדרש לחשוב מחוץ לקופסה ולמצוא פתרונות יצירתיים על מנת להמשיך את העבודה באופן סדיר."

במחלקת המחסנים והלוגיסטיקה חייק מנהל 25 עובדים, העוסקים בפרויקטים של מגוון לקוחות, כגון: Applied Materials , ,HP Landa  ,KLA, תעשייה ביטחונית ועוד.

סיבות לקום בבוקר

לדברי חייק יש המון יתרונות לעבודה בקבוצת דגש. "החברה עושה הכול כדי ליצור סביבת עבודה נוחה ומוגנת, תוך הקפדה מחמירה ולא מתפשרת על נושא בטיחות."

כמו כן, הוא מדגיש כי "אף על פי שהחברה יציבה ומתפתחת, ההנהלה עוסקת בחשיבה מתמדת לקידום ופיתוח עובדים מתוך החברה ולא מתמקדת רק בגיוס חיצוני."

בדגש כל עובד יכול להביא את עצמו לידי ביטוי וליהנות מחופש פעולה ליישם רעיונות חדשניים, גם אם ידרשו לשם כך התאמות בנהלי העבודה, מוסיף חייק. "העובדים יכולים להיות חוד החנית בהובלה ושינוי. החברה תומכת ומקדמת כל שיפור לטובת המערכת או העובדים ומציעה לעובדים מדיניות דלת פתוחה להנהלה בכל נושא ועניין. בכך נוצרת אוירה של שייכות ושותפות בכל המתרחש בחברה".

"כמובן שאנחנו לא שוכחים לעצור וליהנות ולכן מידי פעם אנחנו מארגנים גיבושים מחלקתיים כמו ערב קריוקי, מסעדת בשרים, טיול וקמפינג, כך שומרים על אוירה טובה וקשרי חברות בין העובדים במחלקה".

מהזווית הניהולית הוא מוסיף כי כל מנהל בדגש זוכה לחופש פעולה ניהולי והובלת תהליכים מחלקתיים בגיבוי מלא.

ולסיום הוא מדגיש כי ישנה שקיפות מלאה בכל הנעשה בחברה ושיתוף מלא של העובדים, הם שמייצרים קרקע פורייה להתפתחות אישית ומקצועית לכל עובד בחברה.

ללמוד, להתנסות, להתפתח

חייק מסביר כי כל עובד חדש שנקלט בחברה מוצמד לעובד אחר, לראש צוות או למנהל מחלקה ועובר הדרכה אישית על תפקידו לצד שורת הכשרות כמו מערכות המחשוב, המלאי, תהליכים, נהלי עבודה וכו'. בנוסף, הקבוצה עורכת מעת לעת הכשרות מקצועיות במפעל.

לדבריו בקבוצת דגש אף פעם לא משעמם. "החברה נמצאת באופן מתמיד בצמיחה, כך שתמיד יש פרויקטים חדשים ומעניינים או משימות מאתגרות מעבר לשוטף. בנוסף ישנם אתגרים שוטפים בניהול מחלקה והובלה של עובדים להשגת המטרות המחלקתיות. לא תמיד  זה הולך בקלות וישנם קשים בדרך, אך בסופו של תהליך לאחר השגת המטרה קיימת תחושת סיפוק ומוטיבציה להמשיך לאתגר הבא" הוא מסכם.

העבודה בקבוצה מאפשרת לעובדים מגוון הזדמנויות למידה והתפתחות מקצועית, מכיוון שבדגש ישנם הרבה תחומי עיסוק (הנדסה, ייצור, פיתוח, הרכבות ועוד) לעובדים יוצא לגעת כמעט בכל תחום. כך במשך הזמן נוצר מצב שכל עובד מתנסה ומפתח מומחיות גם בתחומים שהם לא בהכרח העיסוק העיקרי שלו. לכן עובדים רבים בחברה מתניידים בין מחלקות ולעיתים מגיעים לפוזיציה שונה מאוד מנקודת הפתיחה שלהם. למשל אצלנו במחלקה כל ראשי הצוותים במחלקה צמחו מהמחסן, כל ראש צוות שהוכיח את עצמו. זה דבר שלא קיים בכל חברה וראוי להערכה.

מתעניינים בפיתוח קריירה לטווח ארוך בקבוצת דגש? כנסו עכשיו לעמוד המשרות והצטרפו למשפחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *