fbpx

קייסטאדי ננוקס (Nanox)

איזו בשורה הביאה ננוקס לעולם המכשור הרפואי? מה היה חלקה של קבוצת דגש? וכיצד הפיתוח המשותף גרם לטרנספורמציה ביכולות ההדמייה הרפואית?

קצת על הפרויקט

קבוצת דגש פיתחה וייצרה עבור חברת ננוקס, הידועה כמחוללת מהפיכה בעולם הדימות, מערכת CT חדשנית, המצלמת באמצעות קרינה דיגיטלית את גוף האדם ממספר זוויות ומפיקה תמונה תלת מימדית מלאה של הנבדק. קבוצת דגש ליוותה את ננוקס משלב התכנון ההנדסי ועד למוצר המוגמר בשיטת Turnkey Project.

רקע על ננוקס

חברת ננוקס (Vision Nanox) הישראלית-יפנית, שמה לעצמה כמטרה לשמור על בריאות האדם בתהליכי שיקוף ברנטגן ולאפשר למדינות לא מפותחות גישה למכשירי דימות מצילי חיים. ננוקס פיתחה מערכת הדמייה רפואית מהדור הבא, המבוססת על טכנולוגיה פורצת דרך.

הטכנולוגיה של ננוקס עושה שימוש במערכת רנטגן דיגיטלית בעלת מקור דיגיטלי יחיד של קרינת ה-X של קרני רנטגן. כך, בסורק הרנטגן הדיגיטלי הותקנו שבבי סיליקון קטנים, וזאת בשונה ממכשירי רנטגן מסורתיים שבהם הקרינה נפלטת כתוצאה מחימום של סליל להט. בזכות הטכנולוגיה הייחודית, מערכת ה-CT של ננוקס מובילה לחיסכון משמעותי בקרינה הנפלטת, בעלות המכונה ובנפח של מכשירי הרנטגן, וכפועל יוצא מגנה על הנבדק מקרינה מיותרת.

מרעיון למכונה

בדגם הראשון של מערכת ה-CT שתוכנן עבור ננוקס התגלו בעיות, וכיוון שהדרישות הפונקציונליות השתנו תוך כדי עבודה, נדרשה חשיבה אחרת. אז, נכנסה קבוצת דגש לתמונה. ננוקס חיפשה שותפה בעלת יכולות תיכנון, ייצור והרכבה שתעמוד בלוחות הזמנים שהוגדרו וקיבלה מענה מלא מקבוצת דגש.

את משימת התכנון המחודש של המערכת קיבל צוות אתרוג מקבוצת דגש. הצוות נדרש לעמוד במפרט שסיפקה ננוקס, תוך התייחסות ל-2 מטרות עיקריות:

  1. להגיע למבנה פשוט ככל האפשר
  2. לאפשר ייצור בכמויות גדולות, כך שגם המחיר יופחת וגם ההרכבה תהיה נוחה וטובה.

כדי לצלוח את המשימה, הרכיבה חברת אתרוג צוות הנדסה בעל ידע וניסיון רב בפיתוח מכונות לעולמות המכשור רפואי. הצוות עמל על תכנון ופיתוח דגם ראשון למערכת ההדמייה בהתבסס על הדרישות הפונקציונאליות והטכניות המעודכנות שהעבירה ננוקס, ביניהן: הגדלת עוצמת הקרינה והרחקת מקורות הקרינה מהגוף הנבדק.

כחלק מפעילות התכנון המחודש ובעזרת מעצב מטעם חברת ננוקס, בחר צוות אתרוג קונספט עיצובי לאפיון התצורה הכללית של המכלול, ולאחר מכן החל בתכנון הנדסי מלא של המערכת.

התכנון המכני של מערכת ה-CT של ננוקס כלל 3 אלמנטים עיקריים:

  1. קשת שבתוכה נמצאים האלמנטים הקורנים
  2. מיטה עליה שוכב הנבדק
  3. בסיס שמחזיק את המערכת ובתוכו מותקנים המנועים.

לאחר שהושלמו שלבי התכנון והעיצוב של המערכת באופן מלא, קבוצת דגש יצרה ובנתה דגם ראשון עליו בוצעו ניסויים וממנו הופקו לקחים. עם השלמת הדגם הראשון, החל הצוות בביצוע סבב שיפורים בו עודכנו ההגדרות הפונקציונאליות של המערכת בהתבסס על המידע שסיפקה ננוקס. בהתאם, בוצע תכנון נוסף שהצריך מהצוות לייצר חלקים חדשים ולהרכיב את הדגם המעודכן כדי להתחיל סדרת ניסויים ולבצע בדיקות נוספת.

מערכת ה-CT של ננוקס עברה שני סוגים של בדיקות: בדיקת אינטגרציה והפעלת מהירות הנעשית באתר קבוצת דגש, ובדיקות נוספות לצורך תקינה וקבלת אישורFDA מלא המתבצעת מטעם חברת ננוקס.

כל שלבי הפרויקט התבצעו באתר קבוצת דגש; החל מייצור החלקים והרכבה מלאה של המכלולים, וכלה באינטגרציה של המערכת לצורך הפעלתה. לצורך זה הוקם בקבוצת דגש חדר המוגן בשכבת עופרת שאושר להפעלת קרינה רדיואקטיבית, ובו התבצעו הניסויים של המערכת.

שותפים לדרך

חברת אתרוג, חברת הבת של קבוצת דגש, הייתה אחראית לתכנון מכני מלא הכולל מודל מחשב ושרטוטים בפרויקט, לצד תכנון אלקטרוני, תוכנתי וקרינתי מטעם חברת ננוקס. לאחר שלב התכנון, קבוצת דגש ייצרה את החלקים והרכיבה את המערכת, כשלאורך כל שלבי הפרויקט צוות אתרוג המשיך ללוות את התהליך ולתמוך בשלבי הייצור וההרכבה.

מחפשים שותפה לפרויקט פיתוח וייצור מערכות ופתרונות חומרה מותאמים? צרו איתנו קשר ונשמח לצאת לדרך.

שיתוף:

אולי יעניין אותך גם...

טכנולוגיית דפוס דיגיטלי: העתיד של תעשיית הדפוס

קבוצת דגש, המתמחה בפיתוח וייצור מערכות ופתרונות חומרה מותאמים, מספקת מגוון רחב של שירותים גם בתחום הדפוס הדיגיטלי. במאמר זה נסקור את הטכנולוגיה של דפוס דיגיטלי, סוגי הדפוס הקיימים, התעשייה, הדרישות והתקנים וההתפתחויות האחרונות בעולם מרתק זה.

מנהלת איכות חדשה בקבוצת דגש

הכירו את הרכש החדש בקבוצת דגש: רויטל ברדה, מנהלת מחלקת האיכות החדשה בחברה. "למי שמתבלבל בין הבטחת איכות לאבטחת איכות, חשוב לציין שאנחנו עוסקים בהבטחת איכות ולא ב-security."

תעודות ותקנים

קבוצת דגש פ.ק גאה מאוד ביכולת העמידה שלנו בסטנדרטים הגבוהים ביותר בתעשייה ובהשגת הסמכות שונות המבטיחות שלקוחותינו מקבלים שירותים ומוצרים מהשורה הראשונה. כאן תוכלו למצוא את כל התקנים, ההסמכות והתעודות, המעידים על מחויבותנו לאיכות ומצוינות עבור קהל לקוחותינו ולמען המוצרים שלהם.